Wydarzenia i zdjęcia z historii PTPOPKonferencja – Rozmowa o chorobie tematem tabu


Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki serdeczne życzenia
składa Zarząd Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej i Konsultant Krajowy


Święta Wielkiej Nocy to dni, które niosą ze sobą nadzieję życzymy zdrowia, radości, a przede wszystkim optymizmu, który będzie dawał nadzieję na lepsze dni, życzmy radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół życzmy samych sukcesów na płaszczyźnie prywatnej i zawodowej
Z wyrazami szacunku
Zarząd Główny
Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej


XIX Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych
„Rodzina – pocieszenie dla chorego czy powód do zmartwień”

Po konferencji

Szanowni Państwo,
Po raz dziewiętnasty mieliśmy przyjemność gościć Państwa na Międzynarodowej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych, na której spotykali się ludzie, którym bliska jest idea opieki hospicyjnej i na co dzień świadczą opiekę paliatywną i hospicyjną. Konferencja odbyła się w dniach 22-24 stycznia 2015r. w Częstochowie na Jasnej Górze.


XIX Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych
„Rodzina – pocieszenie dla chorego czy powód do zmartwień” 22-24 stycznia 2015 roku

Szanowni Państwo,
Po raz dziewiętnasty mamy przyjemność i zaszczyt zaprosić Państwa na Międzynarodową Konferencję Naukowo – Szkoleniową Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych na której spotykają się ludzie, którym bliska jest idea opieki hospicyjnej i realizują na co dzień świadczenia opieki paliatywnej i hospicyjnej. Konferencja odbędzie się w dniach 22-24 stycznia 2015r. w Częstochowie na Jasnej Górze.


VII Kluczborska Konferencja Medycyny Paliatywnej i Formacji Hospicyjnej
Kluczbork 25 października 2014r.

Stowarzyszenie „Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio” zaprasza wszystkich zainteresowanych lekarzy, psychologów, pielęgniarki, rehabilitantów na Siódmą Kluczborską Konferencję Medycyny Paliatywnej i Formacji Hospicyjnej.


VIII Jesienne Warsztaty Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej
w Grabinach k/ Tarnowa 9-10 października 2014 r.

W dniach 9-10.10.2014r. w Grabinach k/Tarnowa odbyły się VIII Jesienne Warsztaty Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej zorganizowane przez Konsultanta Krajowego w dziedzinie Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej i Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej.


Konwent dla specjalistów geriatrii i medycyny paliatywnej
4 czerwca 2014r

Już 4 czerwca (Warszawa) zapraszamy specjalistów geriatrii i medycyny paliatywnej do udziału w konwencie dedykowanym specjalistom geriatrii i medycyny paliatywnej podczas II edycji wydarzenia Nowoczesna Placówka Medyczna.


Szanowne Pielęgniarki i Położne

Zapraszamy do udziału w 90 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Zdrowia, która odbędzie się w dniach 23-25 maja 2014r. na Jasnej Górze.

Ramowy program rekolekcji i pielgrzymki:

23.05.2014 r. (PIĄTEK)

24.05.2014 r. (SOBOTA)

25.05.2014 r. (NIEDZIELA)

Zapraszamy pielęgniarki i położne do wspólnego udziału w rekolekcjach i pielgrzymce.

Zapraszają
Prezes Anna Kaptacz wraz z Zarządem PTPOP


Szanowne koleżanki i koledzy !

W imieniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w III Warsztatach pt. ”Minimalne normy zatrudnienia ”, które odbędą się w dniu 24.03.2014r. o godz.10.00 (poniedziałek) w Częstochowie w siedzibie Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemie Częstochowskiej przy ul. Krakowskiej 45a

Program:

  1. Szkolenie na temat sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek w podmiotach leczniczych z zakresu opieli paliatywnej i hospicyjnej /mgr Dorota Milecka/:
    • w oddziale stacjonarnym opieki paliatywnej
    • w hospicjum domowym dla dorosłych
    • w hospicjum domowym dla dzieci
  2. Warsztaty praktyczne
  3. Dyskusja nad problemami dotyczącymi sposobu obliczania minimalnych norm w podmiotach leczniczych.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach.

Opłata w wysokości 50 zł dla członków Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej , dla pozostałych 100 zł obejmuje udział w warsztatach , obiad i kawę. Warunkiem udziału w warsztatach jest wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie na adres do dnia 07.03.2014r.:

ptpopih@wp.pl lub biuro@ptpop.pl

lub

Wpłaty należy dokonywać na konto :

Bank PEKAO SA I O. w Częstochowie
Nr konta bankowego: : 62124012131111001012771960

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W imieniu Zarządu PTPOP
Prezes Anna Kaptacz


XVIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Szkoleniowa Opieki Paliatywnej
i Zespołów Hospicyjnych pt.: „Śmierć jest całkowitą zagadką dopóki się do niej człowiek nie zbliży”
Cicely Saunders
24-26.01.2014 r. w Częstochowie na Jasnej Górze.

Zapraszamy do odwiedzin strony i do uczestnictwa w konferencji.


Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych.

Zapraszamy do odwiedzin strony.


Tradycyjnie w październiku wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej zasadzili żonkile w ramach akcji Pola Nadziei.


Pielęgniarki apelują przeciwko wykreśleniu z Rozporządzenia Ministra Zdrowia dziedziny pielęgniarstwa – specjalizacji i kursu kwalifikacyjnego z opieki paliatywnej.


Zdjęcia


W dniach 27.09. – 28.09.2013r. w Olsztynie odbyły się II Jesienne Warsztaty Szkoleniowe dla Pielęgniarek Opieki Paliatywnej.


W dniach 30.05. – 02.06.2013r. odbył się w Pradze Światowy Kongres Opieki Paliatywnej zorganizowany przez Europejskie Towarzystwo Opieki Palliatywnej.


XVII Jasnogórska Konferencja Naukowo – Szkoleniowa Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych „Wyleczyć czasami, ulżyć często, pocieszyć zawsze”: Cicely Saunders – rola interdyscyplinarnego zespołu opieki paliatywnej, serdecznie zapraszamy na Konferencję, która odbędzie się w dniach 24-27 stycznia 2013 r. w Częstochowie.


Jesienne Warsztaty Szkoleniowe dla Pielęgniarek Opieki Paliatywnej, które odbyły się w dniach 14-16 października 2012 roku w Centrum Konferencyjnym Hotelu OSSA w Rawie Mazowieckiej.

 

VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Szkoleniowa „Nowe wyzwania w odniesieniu do ludzi u schyłku życia w opiece hospicyjno – paliatywnej” Wrocław 29 listopada – 1 grudnia 2012 r.

Komunikat

 

Olsztyn, 20-21 kwietnia 2012. Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Szkoleniowa „Opieka Paliatywna XXI wieku.”

Komunikat

Zdjęcia

 

Jasna Góra w Częstochowie, 27-29 stycznia 2012 r. XVI Jasnogórskiej Konferencji Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych „Praktyka w opiece paliatywnej wyrazem uczuć, troski i empatii”

 

VII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Opieka Paliatywna
„Ból, cierpienie, umieranie a godność człowieka w aspekcie medycznym, etycznym, filozoficznym, społecznym”
Wrocław 18-19 Listopada 2011 r.

 

Konferencja naukowa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej, połączona z XV- leciem istnienia oddziału medycyny paliatywnej. Człowiek człowiekowi „Odrobina dobra okazana drugiemu człowiekowi lepsza jest niż cała miłość do ludzkości.
Legnica, Karczowiska, 09 – 11 czerwca 2011.

Archiwum konferencji

Zdjęcia

 

XV Jasnogórska Konferencja Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych „Posłańcy Miłołości”
Czestochowa, Jasna Góra, 28 – 30 styczeń 2011.

 

W dniach 19-20 sierpnia 2010 roku odbyło się spotkanie robocze zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej i Hospicyjne, które dotyczyło określenia priorytetów w pielęgniarskiej opiece paliatywnej. Czytaj więcej….

Zdjęcia

 

IV Konferencja Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej „W zgodzie z Tradycją – otwarci na nowe wyzwania medycyny XXI wieku”
Poznań, 18-20 czerwiec 2010.

Archiwum konferencji
Zdjęcia